٢٩۵ متر بالاتر !

اینجا به ابرها نزدیک تر است. و چون تو بالاتری همه چیز را کوچک تر می بینی. ۴٣٧ متر ارتفاع دارد اما  تا اینجا که ما آمده ام ارتفاع ٢٩۵ متر است. افق خوب پیدا نیست هم مه هم غبارهای شهر دوست داشتنی من، خوب تر دیدن را سخت کرده اند. اما چیزی شبیه قله ی دماوند در آن دورها پیداست. می گویند زلزله هایی تا ٨ ریشتر را تاب می آورد! کاش راست گفته باشند که اگر غیر از این باشد من دلم می سوزد بیش از همه برای آن ها که در بیمارستان میلاد بستری شده اند.

             

اینجا برج میلاد است...چهارمین برج بلند دنیا. آسانسوری با سرعت ٧متر بر ثانیه در عرض ۴٠ ثانیه تو را ٢٩۵ متر بالا می برد! حس می کنی سوار هواپیما شده ای و به سرعت از زمین دور می شوی. وقتی پا در محوطه ی بالای برج می گذاری مثل این است که باز هم در یک هواپیما نشسته ای اما این هواپیما شیشه ندارد و چشم های تو بدون حصارهای شیشه ای زیر پایش را می بیند و تو گاهی دلت می ترسد از اینکه لبه ای که به آن تکیه داده ای رها شود و تو را رها کند در مسیری که به سمت جاذبه ی زمین با سرعتی زیاد پیش می رود.

 

 

نگاه کن که از اینجا که من ایستاده ام نردبان چه ارتفاع حقیری دارد! مثل همان کوه هایی که با هم رفته ایم اینجا هم که می ایستم تمام تهران در سیطره ی نگاه من است! قول بده، قول که یک روز با هم از اینجا بپریم! نه بی چتر...با چتر، که من دوست دارم زنده بمانیم!!

توی پرانتز: دیروز از برج میلاد بازدید کردیم. ما میهمان بودیم و پولی نپرداختیم اما دیدم که بلیت های ۶٠٠٠ تومانی برای بازدید هر نفر فروخته می شد! آقای قالیباف-شهردار محترم-، مردم را سوار آسانسور می کنید و آن بالا پیاده شان می کنید تا چند دقیقه-فقط چند دقیقه- از آن بالا، پایین را نگاه کنند، ۶٠٠٠ تومان برای هر نفر، کمی-فقط کمی!- زیاد نیست؟؟!!

...آزاده از کلبه ی ویوارا

/ 31 نظر / 19 بازدید
نمایش نظرات قبلی
جواد

أسمانش پاک! این شهر پر تنفس

م.پارسا(4ساله از تهران)

سلام خاله دکتر از اون بالا منو دیدی؟[نیشخند] خاله اون بالا جایی هست که آدم خودشو بندازه پایین

FAFA

چه عرض کنیم ما برج میلاد ندیده ها؟

Alguien Te Quiere

از آن بالا زندگی چقدر کمرنگ تر است! وقتی از ورای آن همه دود و غبار تهرانمان به ذرات کوچک این شهر نگاه می کردم تمام فکرم این بود که این همه جنب و جوشی که می بینم چقدر از این بالا کودکانه است!

شيده

خيلي دوست دارم بالاي برج ميلاد برم

saadatttttttt

az onja manam didi? setareham ru shunam bargh mizane. 3ta setare ru har dusham, akhe man sarhang tamam shodam[پلک] khoda ghesmat kone ma ham berim borje milad,ma ke nune shab nadarim, ye khayer peyda she, chetovre vase tatilat berim borje milad?khube?l[متفکر]

هاD

از اون بالا آدم خودش رو پرت کنه ، چند ثانیه طول می کشه برسه به زمین ؟

6080e کوچک

سلام عزیزدلم.[قلب] خوش به حالت چقدر به خدا نزدیک شدی. ای کاش میشد همیشه از بالا به همه چیز نگاه کرد. دفعه بعد سه تایی میریم.[نیشخند] ششتومنم گرچه یه کم زیاده ولی ارزشه یه بار پرداختو داره.البته اگه دنگ منم تو بدی.نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟[چشمک][نیشخند][چشمک]

6080e bozorg

اینجا به ابرها نزدیکتر است، اینجا یعنی جایی که منم، یعنی جایی که منم با "تو"، یعنی جایی که "تو" در کنار منی، یعنی هرجا که "تو" را در کنار خود میبینم گویی آنجا همانجاست که دیگر نیست بالاتر از آن، گویی آنجا ابرها ملموسندُ بعد از آن "خدا" ، حال دیگر پریدن با هم را با هیچ عوض نخواهم کرد، چراکه خدایی که پیش ماست هر دویمان را در آغوشش جای میدهد، و مرا در آغوش "تو"، و "تو" را در آغوش من، راستی؛ آیا "تو" هستی اینجا که منم؟ یا گمانم خیالی بیش نیست؟