ک ! ا ! ش !

دیروز رافائل نادال تنیسور حرفه ای اسپانیایی خودم ٬ در فینال مسابقات تنیس المپیک پکن اولین مدال طلای تاریخ تنیس اسپانیا در المپیک را از آن خود کرد تا باز خون اسپانیایی من به جوش بیاید و موبایلم پر شود از پیام های تبریک دوستانم.

     رافا همیشه جایزه هاشو گاز می زنه

رافا -مرد شماره یک تنیس جهان- علاوه بر اسپانیایی بودنش متولد دی (ژانویه) هم هست پس دیگر به من حق بدهید که از شدت خوشحالی به مرز جنون برسمبغلقلببغل.

هر چند همیشه به شوخی گفته ام که اگر من اشتباهی نمی شدم الان دختری اسپانیایی در  مادرید بودم و یک کلبه عشق اسپانیایی بنام Amor Artesanales داشتم اما خارج از شوخی همیشه ایرانی ام و کشورم را با تمام وجودم دوست دارم.تمدنی که کشور من داشته را هیچ جای دیگر نداشته...تخت جمشید شیراز، تپه های سیلک کاشان، باغ شاهزاده ماهان کرمان، بادگیرهای یزد، پل معلق کارون اهواز، یوش و بلده مازندران٬ قلعه ی بابک تبریز و دماوند تهران من را هیچ جای دیگر که ندارد.

کجای دنیا کویر و دشت و کوه و دریا و جنگل را کنار هم دارد؟!

ایران من..ایران بزرگ و عزیز من! اما چرا باید سهم ایرانی بزرگ در عرصه های جهانی اینقــــــــــدر کوچک باشد!!!

در مراسم افتتاحیه ی المپیک از کاروان ایران کمترین استقبال به عمل می آید و وقتی تیم ایران وارد ورزشگاه می شود صدای تشویق ها  آشکارا کم می شود! زنان که از شرکت در اغلب رشته ها محرومند و فقط باید دل خوش باشند به رقابت های ورزشی داخل کشوری! شبکه ی ٣ از افتتاحیه ی المپیک که نزدیک به ۴ ساعت بود٬ تنها خیابانی را نشان داد و گاهی در پس زمینه ی تصویر ،تصاویری کوتاه هم از افتتاحیه پخش کرد.وقتی از شبکه ی اسپانیا افتتاحیه را می دیدم، نوبت به ایران که رسید نگران بودم گزارشگر درباره ی کشورم چه می خواهد بگوید!

خبرنگار روزنامه ی خبر ورزشی در طی بازی های یورو ٢٠٠٨ نوشته بود که عده ی زیادی از روزنامه نگاران اروپایی حتی نمی دانستند که ایران روزنامه ی ورزشی هم دارد!

آنروزها که هنوز چین و آمریکایی نبود، ایــــــــــران من بود که بود اما حالا چین و امریکا در جدول رده بندی مدال ها ، صاحب بیشترین مدالند ونامی به وسعت ایران تنها رفته است تا در ته جدول جایی برای خودش پیدا کند!

کشورهای مختلف دنیا حتی از کوچکترین اسطوره هایشان هم نمادی ساخته اند.اما کجای دنیا ایران ما را با کوروش ها و داریوش ها و بابک ها و بهرام ها و کاوه ها و آرش هایش می شناسند؟!کجای پرچم سه رنگمان نشانی از ایران باستانمان می بینیم؟!

ایرانم را دوست دارم خیلی زیاد.آنقـــــــــــــــــــــدر که دلم می سوزد وقتی که این پست را در کلبه ام می نویسم.دوستش دارم اما ای کاش دختری بودم اسپانیایی و در مادرید پشت کامپیوترم می نشستم و  Amor Artesanales  را به روز می کردم!!!

می دانم ... می خواهید بخاطر این آرزو بر من خرده بگیرید؟ اشکالی ندارد...بگیرید...کاش دختری بودم اسپانیایی...

!!!

...آزاده از کلبه ی عشق

/ 40 نظر / 8 بازدید
نمایش نظرات قبلی
Unforgiven

[خجالت] من که دیگه سر این اسپانیای خودت شرط نمی بندم که...[نیشخند][عینک][چشمک] قابل توجه بعضیا[عینک] بزار همونی که زاییدم بزرگش کنم بعد....

آزاده از كلبه ي عشق

بروجرد هستم.اين شهر برايم به شدت دوست داشتني است چون در اينجا دوستاني داريم آنقدر خوب كه قابل توصيف نيست!

سيما

سلام دختر اسپانیایی الان که دارم اینو برات می نویسم تو در حال سیب زمینی رنده کردن هستی [نیشخند] خلیی خوشحالم که این روزها کنار هم هستیم [قلب]

همسفر عشق

سلام...خوبی؟!؟! وبلاگ زیبایی داری... خیلی صمیمی می نویسی... جالبه پیش ما هم بیا، خوشحال میشیم.. منتظرت هستیم، همسفر عشق(غریبه)!!![چشمک][گل][خداحافظ]

شروین - هفت سرگرمی

سلام امروز تولد منه دوست دارم تو هم تو جشن وبلاگی تولد باشی منتظرم دوست خوب[چشمک]

مصطفی مردانی

سلام همیشه به این فکر می کردم وقتی کسی از کشور دیگری حرف می زند، آیا به همان مقدار هم زبان آن کشور را بلد است. فکر کنم این یکی بلد است... Amor Artesanales

سيما

الان سوسن و نازیلا و سیما دارن با موبایل علیرضا عکسای خنده دار می ندازن و کلی هروکر راه انداختن[نیشخند] الف.نون

Bluestar

اگر هر از گاهی به یاهوی من یک سری بزنی، می‌بینی که همین اخیرن پستی نوشتم در نکوهش ناسیونالیسم، می‌دونی که من بدم میاد از ناسیونالیسم و طرفدار ایده‌ی دهکده‌ی جهانی و این جور چیزا هستم!:دیییی خب ایرانِ عزیزِ ما برای چی تلاش می‌کنه، که واسه این یکی بکنه؟ ورزشکارامون نه وقتشو دارن، نه امکاناتشو، نه هزینه‌شو و نه حالشو که به ورزش بپردازن و واسه خودش یه اسم و رسمی دست و پا کنند....هیچ‌کس تو این مملکت حوصله نداره،