من و بهرام!

 بهرام را از همان اول دوست داشتم. البته نه از همان اول چون آن اوایل اصلا نمیشناختمش اما از همان وقتی که با او آشنا شدم عاشقش شدم.اولین بار که اسمش را شنیدمفقط ٩ سالم بود.بهرام همسایه ی ما بود و من خیلی دوستش داشتم.راستش را بخواهید همه ی خانواده اشرا دوست داشتم اما خودش هم به من نزدیک تر بود هم دوست داشتنی تر از همه!

آن لباسسرخی که همیشه می پوشید جذاب ترش می کرد، او را از تمام اعضای خانواده اش متمایز می کرد.همیشه دلم می خواست فرصتی پیش بیاید تا بتوانم پیش بهرام بروم .

حالا که من بزرگ شده ام و دیگر کتاب های رده ی سنی الف را نمی خوانم هنوز همبهرام همسایه ی ماست و باز هم رفتن و از نزدیک دیدنش از آرزوهای بزرگ من است. گاهی صبحهای زود زهره را که همسایه ی دیگر ماست از پنجره می بینم اما بهرام را تا به حال ازپنجره ی اتاقم ندیده ام! بعد از بهرام، کیوان را هم دوست دارم. حتی شاید کیوان ازبهرام ِ جذاب ِمن، زیباتر باشد اما باز هم من بهرام را بیشترتر دوست می دارم!

آنروزها که ٩ سالم بود بهرام و کیوان و خانواده شان را با آیزاک آسیموفشناختم. پدرم تمام کتاب هایش را برایم خرید و کتابخانه ی من در کنار آن همه کتاباز ژول ورن، پر بود از عطارد(تیر)، زهره(ناهید)، زمین، مریخ(بهرام)، برجیس(مشتری)،زحل(کیوان)، اورانوس، نپتون، پلوتن، ستاره های دنباله دار، ماه، بشقاب پرنده ها،راه شیری و کهکشان هایی که خیلی دورند...آن وقت ها شب که می شد چراغ اتاقم را خاموش می کردم تاتنها روشنی اتاقم چراغ مطالعه ام باشد، بعد پشت میزم می نشستم و عکس های کتاب هایمرا بین نور چراغ مطالعه و دیوار قرار می دادم و شکل های مبهمی از سیاره ها رویدیوار می ساختم. سرزمین بهرام آنقدر اکسید آهن داشت که حتی عکس های مبهمش روی دیوارهم سرخ بود!

امروز وقتی که ١١ اردیبهشت تقویمم، رنگ روز جهانی نجوم گرفت به سراغ کتاب های کمقطر آیزاک آسیموف در کنار کتابخانه ام رفتم. هنوز هم دنیای منظومه ها و کهکشان ها رابا آن سکوت مرموزش دوست دارم. یک روز حتما به بهرام سفر می کنم و بعد راهی کیوان واورانوس می شوم.به نپتون و پلوتون هم حتما می روم.می گویند آنجا هوا خیلی سرد است من هم که میمیرم برای هر جایی که هوایش فقط و فقط سرد است.

یادم می ماند که به برجیس نزدیک هم نشوم. از او باآن لکه ی سرخ بزرگش که مثل گردباد همه چیز را می بلعد، می ترسم. روی عطارد و ناهیدهم پا نمی گذارم هرگز.آن ها نزدیک خورشیدند و داغ.من هم که بیزار از همه ی حرارت و گرما.

کهکشان راه شیری را که کامل گشتم به دنبال یک کهکشان دیگر می گردم.کسی چه می داند...شاید روزیمردمانی یافتم در کهکشانی دور که آزاده اشان کلبه ی ویوارا هم دارد...

          

...آزاده از کلبه ی ویوارا

/ 54 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
احسان

سلام آزینو............. ایشالله یه برنامه بزاریم همه با هم بریم این بهرام خان رو ببینیم.......

فرشید

ای جااااان!!! منم میام، می آمیگا آژانس های بلیط فروشی اینجا بلیط یا ندارن یا میگن تموم کردیم!!! برای من هم بلیط بگیر بعد بزار توی اون بطری بیاد لب ساحل برش میدارم. آره... پس منم اظافه شدمااا... زوداا، منتظرماااا!!! Hey guys, Let's go to Bahram!!!l Yeah! Just this[گل]

آزاده از کلبه ی ویوارا

پیشاپیش پیروزی بارسلونا بر چلسی را به خودم , بهرام و تمام همسفرهایمان تبریک و تهنیت می گویم اینا هم برای خودمونو بارسا:[ماچ][بغل][قلب][گل][ماچ][قلب][بغل][هورا]

سینا

پس من چی که از بچگی طرفدارشم؟[نگران]

ت ت

همیشه ایزاک آسیموف به نظرم خیلی مخوف و پر رمز و رامز بود

بهار

سلام آزی! برد شیرین بارسای محبوبت رو بهت تبریک می گم.باورت نمیشه اگه بگم من امروز رو از کار مرخصی گرفتم تا بازی دیشب رو ببینم!! خیلی چسبید چون بشدت دوست داشتم پایه ی دیگه فینال انگلیسی نباشه. البته از حق نگذریم داور نامرد بدجوری از چلسی حق کشی کرد. بارسا دیشب عملاَ حرفی برای گفتن نداشت؛ مخصوصاً نيمه ي اول. خب تا حالاش من آرزوي برد تيم محبوب تور رو داشتم از اين به بعد ديگه نوبت توست![چشمک] به اميد برد منچستر عزيزم! [قلب]

امید

سلام. . این پستت از دستم در رفت..این روزا حالمم خوش نیست همه چیز از دستم در میره به هر حال.. . منم به کهکشان و فضا و غیره خیلی علاقه داشتم..البته مثل تو اینقدرهام کتاب خون نبودم.. عنوان پستت ذهن آدم رو میبره یه طرف دیگه..خوب منم اگه میخواستم یه چنین پستی بنویسم اسمش رو میذاشتم = من و زهره ...[چشمک] . موفق باشی

Bluestar

تیپ نوشتنت این قدر آزاده‌ای هست که از خط اولش می‌دونستم داری از استعاره استفاده می‌کنی(همین بود صنعتش؟ استعاره؟ یا تشبیه؟ خلاصه یک کدوم از اینا) و مطمئن بودم که هیچ خبری هم نیست! من هم تمام این کتاب‌های آسیموف رو داشتم و حتا خیلی خیلی کتاب‌های دیگه‌اش رو. عشق من به کشفِ ناشناخته و منفک شدن از این دنیای رئال اون قدر زیاد بود که شدم فنِ علمی‌تخیلی و فانتزی و اگر اون روز ها از خوندنِ اون کتاب‌ها لذت برده باشی، شاید بدونی که من و دوستانم هنوز هم توی چه دنیای باحالی هستیم. روز نجوم نرسیدم یک سر به پارک ملت بزنم و ببینم چه خبره و خیلی از این بابت ناراحت شدم.

6080e bozorg

be ROOHE JAHAN ghasam ke khahi yaft AZADEHi azad az kolbei vivara ke ham name to, ham fekre to, ham zade to,.... bashad............... vali nakhahi yaft AZADEHi ke benevisad ingooneh.