کاش یکی بود یکی نبود, اول قصه ها نبود!

چند روز پیش باز هم به شهر خاموش آرامش سفر کردم. همان جایی که دیگر مسافرانش نه سن خاصی دارند و نه دلیلی مشخص برای رفتنشان! کوچکترین عضوهایش متولدین سال ١٣٨٧ هستند و بزرگترین هایش را فقط خداست که می داند!

همیشه بی اختیار به دنبال آن هایی می گردم که در یک ماه و یک سال مشترک با من زاده شده اند...و چقـــــــــــــــــــدر زیاد، آن هایی که با من به زندگی آمدند و دیگر نیستند!

نزدیک ۵ سال از سفر پدربزرگ نازنینم می گذرد و من هنوز ناباورم از رفتنی که چقــــــــــــــــــــــدر بی مقدمه بود!

نزدیک ۵ سال است که هنوز هم پیمان و پدرام دو برادری که خانه شان به پدربزرگم نزدیک است و یکی متولد سال تولدم و دیگری متولد ماهی بنام دی است، گرچه با من نسبتی ندارند اما برایم آشنا و ملموسند و من هنوز هم این چرایی اش را کامل نمی دانم!

چه بسیارند رفته هایی که جاده آنها را خانوادگی به سفر برده! پدر...مادر...و بچه هایشان...رفتن هایی که گرچه تلخ و ناباور می ماند برای آنها که مانده اند اما برای خودشان شیرین باید باشد چون دیگر نه فرزندی می ماند دلتنگ، برای پدر و مادری که دیگر نیست و نه پدر و مادریست دیوانه ی فرزند!

و مرگ چهره ی غریبی که من هنـــــــــــــــوز شاید بیشتر از دیروز، از آن می هراسم! این همه ای که من از آن نمی دانم مرا به ورطه ای برده که وحشتی توام با هراس است اما من در اینجا هیچگاه از اعتراف نترسیدم : من می ترسم از مرگی که مرا جدا می کند از تمام آنچه که چقــــــــدر دوست می دارم!

شاید از کودکی خوب گوش نداده ام به قصه هایی که می خواست عادتم دهد به بودهایی که با نبودن است...و من عادت نکردم به آن پیشوندی که معنایش نفی تمام بودن بود! اگر روزی مادربزرگ شدم یادم می ماند که قصه ها را طوری دیگر بخوانم :

                یکی بود و هنوز هست...مثل خدایی که همیشه هست...

...آزاده از کلبه ی ویوارا

/ 43 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
پویا

زخم بستر بستر در زخم، هدیه ویژه برای "قانون" توزيع مرگ در بيمارستان دولتي شهر دولت يارانه اي داروخانه ها ی ادغام شده در كازينو با قفسه هايي سرشار از سوسك كش و كاندوم هاي رنگي .

علیرضا

به هر حال واقعیتی است که هست. حالا قصه‌ها را هر طور شروع کنی.[ناراحت].

میفروش

سلام . خوبی ؟ میگمااااااااااا من اگه یه روز اینجا اول بشم یه جعبه شیرینی می خرم و میارم واسه بچه ها . برقرار باشید. به امید دیدار[گل]

فرناز ارکانپور

سلام عزیز دلم دلم برات یه ذره شده پست قشنگی بود اما چه کنیم که همه رفتنی هستیم پیشنهاد می کنم شماره 162 مجله موفقیت رو بگیر و بخون اقای میلاد تهرانی خیلی قشنگ نوشته ( شش سین) حتما خوشت میاد.

ساروی ریکا ...///

یکی بود و هنوز هست...مثل خدایی که همیشه هست... گود فر یو ... ارادت همیشگی دارم خدمتتون ...اهورایی باشی و اوستایی ...///

شیفته

[گل]

فرزاد رئیس

جالب بود, خیلی خوشم اومد. خوشحال میشم بیای یه سری هم به ما بزنی و نظر قشنگت رو بنویسی www.farzad-theboss.persianblog.ir در ضمن اسم قشنگی هم پیدا کردی.راستی من متولد 10 دی هستم

آ * ن * ت * ی * گ * و * ن * ه

هميشه از مرگ ميترسيدم ... از وقتي وارد سن 25 سالگي شدم ترسم از مرگ بيشتر و بيشتر شد چون احساس ميكردم كه هر روز بهش نزديك تر ميشم ... هنوز هم اين ترس توي وجودمه و با تيك تاك ساعت و گذشت روز ها پر رنگ تر و واضح تر ميشه ... آره !!!‌من هم از مرگ ميترسم ...

گیلدا

اری.قصه هایت را این گونه شروع کن.از دنیای کثیفمان یک نسخه کافی ست. و چقدر سخت است باور مرگ! سلام ازاده ی دی ماه

هما

آزاده جون ما رو فراموش کردی؟؟؟؟؟؟؟؟