ََدِق هایی که تمام می شوند!

ساعت ٢٣:١۵ دقیقه در حالیکه از شنیدن خبر فوت ناگهانی پیمان ابدی-بدلکار جوان و مشهور مجموعه ی کبری ١١، موتور سواران پلیس و دیگر مجموعه های ایرانی-به شدت ناراحت هستم به تماشای بازی برگشت بارسلونا-چلسی می نشینم.

چند ثانیه-شاید هم دقیقه- از ابتدای بازی گذشته است که شبکه ی ٣ لطف می کند و پخش بازی را شروع می کند.بازی در زمین چلسی است.یاران گواردیلا لباس های زرد خود را پوشیده اند.در اسپانیا زرد رنگ خوش یمنی نیست و این من را کمی دق می دهد و این در حالیست که در بعضی وبلاگ ها به شدت کری خوانده ام و پیروزی بارسا بر چلسی را پیشاپیش تبریک و تهنیت عرض نموده ام..ناگهان در مقابل چشمان ناباور من در دقیقه ی ٩ میشل اسین از فاصله ی ٢۵ متری توپ را درون دروازه ی ویکتور والدس می کوبد و من به شدت دق می خورم!

فردوسی پور به طرز آشکاری با بارسلونا مشکل دارد و دوست دارد چلسی برنده ی این بازی باشد. پشت سر هم اعلام می کند(با لحن خودش بخوانید): بارسلونا داره حححححذف می شه! و من به شدت دق می خورم.

بارسلونا با اینکه ٣ بازیکن کلیدی خود را در اختیار ندارد به شدت حمله می کند اما حمله هایش گل نمی شود و من به شدت دق می خورم.

نیمه ی اول تمام می شود. چند تن از دوستان هوادار چلسی ابراز محبت کرده و برایم پیام های تبریک می فرستند. علیرضا-برادرم که طرفدار آبی پوشان چلسیست-هم از من سوژه ی مسخره کردن ساخته است و من به شدت دق می خورم.

دقیقه ی ۶۶ بازی یک اتفاق مبارک و میمون ذوق زده ام می کند...آبیدال اخراج می شود و بارسلونای من ١٠ نفره می شود و من به شدت دق می خورم.

یاران گاس هیدینگ پر تعدادند، دفاع بازیکنان چلسی چند لایه است و شوت های بارسا در چهارچوب دروازه نیست و من به شدت دق می خورم.

٩٠مین دقیقه ی بازیست. بارسلونای من، تا حذف شدن تنها یک نفس فاصله دارد. به یاد کرُی هایی که در وبلاگ ها خوانده ام می افتم و به شدت دق می خورم.

۴دقیقه وقت اضافه برای بازی در نظر گرفته می شود. هنوز هم امید دارم ...به پدرم می گویم:((آخ اگه الان گل بزنه...))با خودم فکر می کنم اگر بازی با این نتیجه تمام شود سریع آن لاین می شوم و کامنت تبریکی که در پست قبلی خودم گذاشته ام را پاک می کنم که ناگهان آندرس اینیستا-بازیکن ملی پوش اسپانیا- توپ را درون دروازه می کوبد

                       

 و من بی توجه به اینکه ساعت ١نیمه شب است به هوا می پرم و از ته دل فریاد می زنم.

 حالا دیگر برای تمام شدن بازی به شدت دق می خورم. چلسی یک کُرنر می زند. بالاک مثل همیشه معترض است و جلوی داور اقدام به اجرای شنای پروانه می کند!

 

...سوت پایان بازی نواخته می شود. بازیکنان چلسی به زدن داور تمایل نشان می دهند. و به این ترتیب بارسلونای من راهی فینال جام باشگاه های اروپا می شود تا من دیگر دق نخورم!

از همان اول هم دوست داشتم فینال بین بارسا و منچستر یونایتد باشد تا یاران گواردیلا منچستر را منهدم کنند! چقدر من از این شیاطین سرخ انگلیسی تنفر دارم!

تا به حال در این وبلاگ ٢ بار جشن قهرمانی گرفته ام یک بار قهرمانی ایتالیا درجام جهانی ٢٠٠۶ و دیگری قهرمانی اسپانیا در رقابت های یورو ٢٠٠٨.به امید اینکه جشن سوم قهرمانی بارسلونا در جام باشگاه ی اروپای  ٢٠٠٩ باشد.

...آزاده از کلبه ی ویوارا

/ 80 نظر / 8 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ronali

سلام چه قلم قشنگی داری...

مهدی رضایی

سلام خيلي خوشحالم كه دق خوردي آخيش دلم خنك شد. بالاخره يه چيزي تورو دق دادنمي دوني كه چقدر خوشحالم.[نیشخند]

هاD

هر چه قدر این ناراحتی‌ها و کش و قوس‌ها باشه وقتی که آخر بازی با پیروزی همراه بشه لذتش دو چندان میشه . فعلاً که نتیجه داد و به فینال هم رسید .مبارک باشه . چون از منچستر خیلی خیلی بدم میاد امیدوارم بارسلونا قهرمان بشه .

فرید

اومدم بهت تبریک بگم و برم [نیشخند] به امید جام های بعدی. جالبه که باید برم به دوستم امیر هم تسلیت بگم [زبان]

مهدی

سلام آزاده خانوم عزیز کجایی؟ سر نمیزنی بی وفا من آپم و منتظر یا حق

عادل

... ایکاش ما هم ورزشکار بودیم ...

Bluestar

واقعن دیگه مسائل مربوط به فوتبال یک سر سوزن هم واسم جذاب نیستن. باورم نمی‌شه خودِ من بودم که یک زمانی چطور جزیی‌ترین و بی‌اهمیت‌ترین اخبار حاشیه‌ای فوتبال رو دنبال می‌کردم. به هرحال الان دیگه توی زندگی ام نه جای فوتبال هست و نه حسش...

الهام

سلام آزاده جون خوبی؟ یه دنیا شرمنده ام باید خودم آدرس وبلاگ جدیدم و بهت می دادم...... هر چی دلیل و بهونه بیارم همش الکیه... بی معرفتی کردم... می دونم... شرمندم... هرچند واقعا این چند وقت درگیر بودم... زیاد آخ که این بازی منم دق داد... من یونایتدیا که از همین الان می دونن چند تا می خورن... به امید پیروزی و کم کردن روی بعضی ها:)