سکانس آفرینش یک آزاده (برداشت اول)

همه جا رنگ ازل داشت تا هر کجایی که کران بود! رنگ آسمان را نمی دانم اما زمین همه اش از تبار ِبودن بود و من در امتداد صفی رو به نا کجا در انتظار بودم ابتدای هستن ِیک من را! تو را خداوندگار چند قدم قبل از من آفریده بود و تویی که تمام منی در ازدحام جمعیتی که هنوز ناباور بودند از فاصله ی بود و نبود، منتظر بودی برای آزاده شدن منی که تمام توام!

هوا همه اش رنگ دی بود که خداوندگار را نوبت به گِلی رسید که همه ی من بود. وقتی که اولین نفس در اولین ازل تمام پیکره ام را گرفت مثل کسی که از همیشه تا هنوز می شناسدت، پیش تو آمدم و ما، ما شدیم!

خدا، جایی بود در همان نزدیکی و من و تو، نه بی هم که در همه جا با هم، بازی می کردیم در آن همه باغی که سرزمین خود خداوندگار مانده بود!

یک روز که در امتداد آن همه درخت، دنبال می کردیم رد پای ماندنِ هم را، تو مرا گفتی چشم بگذارم، چشم بگذارم تا تو قایم شوی، تو قایم شوی تا من بیایم و پیدایت کنم، من بیایم و پیدایت کنم و این بشود یک بازی! گفتم که می ترسم که چشم بردارم از تنه ی درخت و تو نباشی پیش من! تو قشنگ خندیدی و گفتی که قایم می شوی اما دور نمی شوی از من-منی که دوست ندارم تو دورتر شوی! و من سرم را بر تنه ی درخت افرا گذاشتم و در آن فضا که بوی خاک باران خورده اش در وهم سبزی از صدای چکاوک هایی در دور، پر بود و لبریز، چشمانم را بستم و شمردم تا ١٠! و شمردم تا ٢٠...خوب یادم نیست که تا بیست و چند شمردم التهاب ِ رفتن و قایم شدن تو را اما خوب یادم هست سر که برداشتم از تنه ی افرا، تو نبودی و من تنها باید می گشتم تمام راه های پیدا کردنت را! چشمانم تندتر از خودم می رفت...چند بار صدایم شبیه نام تو شد...من هیچ وقت قایم باشک را دوست نداشتم...آخر این چه رسمیست که من چشم بگذارم منتظر، و تو قایم شوی تا من پیدایت کنم! باز هم می گشتم اما من نمی دانم در پناه کدام درخت بلوط پنهان شدی که من هر چه گشتم، چشمان کودکانه ام تو را ندید!

و امروز در امتداد همان قایم باشک کودکانه ی آن روز، از ازلی تا به هنوز، هنـــــــــــــوز می گردم پشت هر درخت بلوط. اگر تو خسته نشدی از این همه شیطنت و بازیگوشی ات از دیروز، من هم خسته نمی شوم...پیدایت می کنم همین امروز! 

...آزاده از کلبه ی ویوارا

/ 51 نظر / 17 بازدید
نمایش نظرات قبلی
tooba

سلام پارسال دوست امسال آشنا گاهی یادی خانوم گل[گل]

tooba

سلام من خوندم نوشته اتو چیزی نداشتم که بگم وقتی هنوز خودم بین یه دنیا درخت دارم دنبالش می گردم از دلتنگیات اگه بیشتر حرف بزنی دلتنگ تر می شوی غم این بازیه به نظر من یه کوچولو ناعادلانه با گفتن 100 برابر می شه حرفت منو یاد شیخ اصلاحات انداخت ولی آزاده جونم من بارها اومدم و نوشته اتو خوندم و ازت دعوت کردم که بیای کلبه ی مجازی ام اما نیومدی[ناراحت] می دونستم ایجوری نظر بدم یه سر هم می زنی[لبخند] موفق باشی خانومی

سهند

برگ سبز رای من امروز می گوید : صداقت آری ، دروغ و فریب نه آزادی آری ، تبعیض و استبداد نه دینداری آری ، تحجر و خرافات نه اقتصاد علمی و برنامه ریزی شده با استفاده از نخبگان آری اقتصاد تبلیغاتی و بدون برنامه ریزی نه رای سبز من یعنی زندگی در ایران مدرن و آزاد و امروزی با حفظ سنت های زیبای پیشین و تمسک به سیره اهل بیت یک برگ رای سبز تمام سهم من از سرنوشت ایران است . سرنوشتی که اگر آن را انتخاب نکنیم حتما دیگران آن را برای ما رقم می زنند امروز درخت سبز ایران نیاز به مراقبت و ابیاری از سوی من و تو دارد با نوشتن نام زیبای میر حسین موسوی بر برگ رای خود آبیاری اش کنیم ایران سبز نزدیک است [گل]

گلشید

سلام آزینومم.بسیار ملموس و زیبا بود.اما فکر میکنم اگر دو فاز حاکم بر نوشته هات رو از هم تفکیک میکردی خیلی جذابتر میشد.با این شروع زیبایی که داشت میتونستی بیشتر از اینها روی فاز اول نوشتت مانور بدی.میدونم منظورت چی بود.اما یجورایی انگار کل این متن دو نوع حس کاملا متفاوت در آدم ایجاد میکنه. اما تصویر سازیت عالی بود وخیلی قوی .ممنونم [بغل]

مهراوه

من امشب تا سحر خوابم نخواهد برد همه اندیشه ام اندیشه فرداست

علی پویا

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// ..................................................................................... [لبخند][لبخند][لبخند][لبخند][لبخند][لبخند][لبخند][لبخند][لبخند][لبخند] [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [لبخند][لبخند][لبخند][لبخند][لبخند][لبخند][لبخند][لبخند][لبخند][لبخند] [گل][لبخند]توجه توجه ________________________توجه توجه [گل][لبخند]یه خبر فوری................................یه خبر فوری [گل][لبخند](((((((((((((((((((((فردا 24/3/1388)))))))))))))))))))) [گل][لبخند]ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و روز مادر و روز زن بر شما مبارک[نیشخند] [لبخند][لبخند][لبخند][لبخند][لبخند][لبخند][لبخند][لبخند][لبخند][لبخند] [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [لبخند][لبخند][لبخند][لبخند][لبخند][لبخند][لبخند][لبخند][لبخند][لبخند] ..................................................................................... /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

بابک

خوابش میاد شب بخیر ازاده

6080e bozorg

salam aziH jUnAm.[لبخند] satHe bala tar az bardashte 2om bood, shayadam sathe savade man paine.....[عینک] ama rastesho bekhay hamash fekr mikardam akharesh sare hamaro gool mimali mese BAHRAM.[چشمک] harchi mikham khodamo unja tasavor konam nemishe........ akhe man ke "chand qadam qabl az to" afarideh nashodam.........[ناراحت][دلشکسته][ناراحت] ama bedoon ke manam hastam too in baqe BAHARIe zibai ke ba qalam qashanget sakhti o man motesaver shodam anRa, shayad nazdiktar az nazdik........[گل] T1.be nazare "KASRA" movafeqam. hatman darke balai az nevisandegi dare, yadam beshe be weblog doonish sar bezanam,hatman.