کجایش را تو بگو

هوا رنگ همین روزهای اسفند بود که پاهایمان رنگ سرزمین ماهان شد. چقدر با هم بودیم، چقدر خندیدیم، چقدر خاطره شدیم. از همان جا بود که کرمان سطر برجسته ی حافظه ی خاطراتم شد و مزه ی عجیب سفر خوش رنگش ماند زیر دندانم و کمرنگ نشد و کمرنگ نمی شود. و من برایم سوال شد که چرا منی که سفر کم نکرده ام، دلم از کرمان جدا نشد...!! و امروز از میان تمام سوال های بی جوابم این یکی را با کرانه های جایی در وجودم که شاید قلب است، فهمیده ام خوب...دیگر دانسته ام که چرا کرمان برای من چیزی دیگر است!

٨۶ که بود در ١۶مین روز اسفندش مسافر بودم و در شهر کرمان و حالا این ١۶ باز هم می رود که مرا به سفر ببرد و من بـــــــــــــــــــــــاز مسافرم امروز! حس عجیب اشتیاق و جا ماندن هایم در زمان باز با هم یکی شده و من از میان یک دلتنگی که طعم کرمان دارد به سفر فکر می کنم و به تو !

مقصد...همان دیار ندیده ای که گرفتن نبضش پای مسافرم حریص تر می کند! مقصدم را باز شما بگویید و جایزه بگیرید...آن ها که می دانند مقصدم را، جایزه ندارد گفتن هایشان که اینجا طقلب را با هر ((ت)) ای که بنویسید نمره ندارد!

انتظار این بارم برای سفر دلتنگ است...دلم برای پدرم و علیرضا چقــــــــــــدر تنگ می شود...کاش می شد با من و مادرم بودند...من هنوز نرفته دلم تنگ شده...مگر نه این است که بزرگتر که می شویم تحملمان بیشتر است، پس چرا من عجیب تحملم رنگ کودکی هایم را دارد امروز؟!!

از میان لباس ها و وسایلم آن هایی که نوبتشان شده را می برم. بقیه را اعتراض که کنند به نبرده شدنشان، وعده می دهم که دفعه ی بعد نوبت توست...در سفر بعدی ام تو را می برم، تو که می دانی من زیاد مسافرم.

به امید همان خدایی که تماشای سرزمین هایش را دوست دارم، از سفر که آمدم گفتنی هایم را جا نمی گذارم جایی...برایتان می آورمشان اینجا...یادتان باشد قرارمان باشد همین جا..یک فردا

بعدا توی پرانتز شد ...ساعت 19/35 است اینحا حایی شبیه فرودگاه است و کیبوردش خیلی به ادمیزاد نبرده...مواظب کلبه ی این ازاده باشید تا بیاید

...آزاده از کلبه ی ویوارا

/ 47 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
پاشا

سلام بر آزاده ی آزاد و تنها تک سوار جاده روشنایی هرچند یار سفر کرده بزودی باز خواهد گشت و یوسف گم گشته به کنعان باز خواهد آمد اما دوری و فراغش درد جان سوزیست که هیچ پیمانه ای یارای فراموشیش نیست. همسفر تنها نرو بیا تا با هم بریم سرنوشتمون یکیست هر دومون مسافریم.......... همیشه لحظه شروع مسافرت با شور و هیجانی عجیب همراه بوده. انگار آماده می شویم به جایی برویم که تا بحال پای هیچ بنی بشری به آنجا نرسیده! راستی چرا انسان همواره در پی کشف و قدم نهادن بر سرزمین هایی هست که تابحال کسی به آنجا نرفته است؟ دنیای میکروبیول}ی نیز چنین است. تابحال پای کسی به آنجا نرسیده است !! چه وجه تشابهی !!! راستی فرارسیدن عید نو روز عید خوبی ها، عید پاکی ها، عید هر چه زیباییست بر شما مبارک. کادوی عید باشه برای وقتی که برگشتید و سوغاتیمو دادید !!

Alguien Te Quiere

خوش به حال آن همه ی هندوستان که 8 روز آزاده ی مارا میزبان شد

سمیرا

[لبخند]خوش بگذرد آزاده. برخلاف من تو چقدر سفر می روی. من هم هنوز نرفته دلم تنگ هم چیز هست. سمیرا ی بیچاره آدمی است که دل دل کندن ندارد!

ندا

کجا؟ مممممممم اسپانیا؟[نیشخند] آراده جونم سال نو رو پیشاپیش بهت تبریک میگم امیدوارم که یه سال متفاوت و بی نظیر باشه امسال برات پر از اتفاقایی که دلت میخواد و پر از شادی و سلامتی[پلک] سال خوبی رو در کنار عزیزانت شروع کنی[ماچ]

زم بور

روایت عالی را خواندم..خیلی خوب بود با کشش مناسب و قلمی روان..دست مریزاد.. +سر نمی زنید آن طرف ها...

زینب جون

سلام بب باسیلوس آزادیوس!امیدوارم اولا کادوی خوب برام آورده بهشی ثانیا بهت خوش گذشته باشه![زبان][پلک]

6080e bozorg

سلام آزاده جونم. باز که من دیر رسیدم. البته فرقی هم نداشت، چون باز منو از مسابقه دادن محروم کردی. الان که دیگه از سفر اومدی، ولی من هنوز اساسی ندیدمت که بشینیم کُلی حرف بزنیم. اما به هر حال امیدوارم صد برابر اون دلتنگی که گفتی بت خوش گذشته باشه…… راستی: سوغاتی من که یادت نرفته؟

دوست شما

«دوست داشتن، خيلي آن چيزي نيست كه تو فكر مي‏كني. خيلي اسرارآميز است و خيلي از كساني كه در آن بودند هيچ وقت ندانستند در آنند و خيلي از كساني كه درباره آن حرف زدند، فقط حرف زدند... دوست داشتن، او را با تمام بدي‏هايش، دوست‏ داشتني يافتن است. رابطه است چون چيزها نمي‏توانند با هم در ارتباطي عميق باشند مگر آنكه مثل هم باشند و فقط مثل‏ها مي‏توانند همديگر را دوست داشته باشند.. دوست داشتن كشش روح است نه كشش‏هاي نفس و هوس. كشش قلب است نه كوشش‏هاي پوچ و عبث. دوست داشتن، ديگري را داشتن است بدون زنجير زدن. ديگري را داشتن است در اوج از دست دادن. خوبترين‏ها را براي او خواستن است. حتي اگر خوبترين‏ها، تنها گذاشتن او باشد و حتي اگر واگذاري او به ديگري باشد و حتي اگر مرگ معشوق باشد. دوست داشتن معامله نيست اما در بين مردم جز اين نيست. نديدن و يافتن است. محاسبه نيست. ديوانه‏پنداريست. ندانسته خواستن است. تكيه به صورت نيست اتكاء به سيرت است. حبابي گذرا و زود مرگ نيست كه تو را در بر گيرد و زود هنگام تركت كند، قلب تو است كه تو آنرا در بر گرفته‏اي اما او بر تو است و تو را با خود خواهد برد. دوست داشتن پريدن است آنگاه كه توان

پریا

اینقدر سنگین نوشتی که آدم چشمش نمیره ادامه بده. خوندن نوشته های مثل مال تو یه آدم صبور میخواد که .....یه کم روونتر بنویس خواهر