خیلی دور ... خیلی نزدیک!!!

یکم مرداد جشن تولد عمو  پورنگ دوست داشتنی

                           

به همت پرشین بلاگ عزیز در فرهنگسرای خانواده ی پارک فدک در یک سالن ٢٠٠ نفری،جمعیتی نزدیک به ٣٠٠ نفر این تولد را جشن گرفتند.جشنی که برای بچه ها بود اما بزرگترها هم به همان اندازه لذت بردند.جای همه تان خالی، برایم خاطره ای زیبا ساخت تولد ٣۵ سالگی عمو پورنگ دوست داشتنی.

دوم مرداد سالروز فوت شاملوی بزرگ

              

یک روز تولد عزیزی را جشن می گیریم و چقدر نزدیک به آن ثانیه ها در سوگ مرگ عزیزی دیگر می نشینیم...و این دو اتفاق بزرگی که تولد و مرگش نامیده ایم چقدر دور...چقدر نزدیکند!

٢مرداد سالروز سفر مردیست به وسعت شاملو.خانه ی ابدی و ساده ی الف.بامداد برایم خلوتگاهیست دنج و دوست داشتنی.امامزاده طاهر مهرشهر کرج علاوه بر شاملو، سفرکرده های عزیز بسیاری را میهمان پذیر است! خط آهنی که درست از پشت این همه خانه ی ابدی می گذرد،  غریبانه سفر را فریاد می زند!خط آهن را عجیب دوست دارم!در هر کجا که باشد برایم حس ِ ملموس ِ غریب اما آشنایی دارد و از آمدن قطاری می گویدم که از پس ِایستگاه ِ نمی دانم کجا، خواهد آمد زود!زین روی در ببسته در خود رفته ام فرو...در انتظار صبح!

شب که جوی نقره مهتاب٬ بیکران دشت را دریاچه می سازد، من شراع زورق اندیشه ام را می گشایم در مسیر باد...تا برود آنجاها که از افق هم آنسوتر...در ماورای اوج...نه، باز هم کمی دورتر...!

گاه طعم گسی از هراس در بَرَم می گیرد که نکند از هوش رفته باشم آن هنگامه که قطار می آید زود! قول بده بیدارش کنی این من را، اگر خواب بود!یک پیمان دیگر هم با من ببند امروز :پیش از آنکه خواب مرا به ابدیتی ببرد بازنگشتنی، در فراسوی پیکرهایمان با من وعده ی دیداری بده!

*بخش های که با رنگ دیگر نوشتمشان، شعرهای شاملوست.

...آزاده از کلبه ی عشق

/ 54 نظر / 7 بازدید
نمایش نظرات قبلی
علی

سلام:[گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] امیدوارم همیشه شاد و موفق باشید[گل]

سبا

یه معذرت بدهکارم خانوم ! ببخشید[ماچ]

نرگس شقایق قاصدک

درود آزاده جان منم همونم که همه ی عمرش دیر رسیده ممنونم از حضورت در -دل آرامترین- و خیلی خوشحال شدم چون نمی دونم دوستانی که حضور داشتند چه وبلاگ هایی بودند من معرفی شدم اما بقیه نه متآسفانه امیدوارم در فرصت های بعدی بیشتر با شما و دیگر دوستان آشنا بشم. در مورد جشن که طبق معمول من مطلع نشدم اما در مورد استاد شاملو متآسفانه اخبار خوبی از مراسم نشنیدم حتمآ در جریان اتفاقاتش هستی امیدوارم اینگونه مشکلات حل بشوند زودتر شاد باشی گلم در پناه مهر[گل]

علی

دوباره سلام:[گل] اول باید دید اصلا شما وبلاگر هستید یا نه؟!!![نیشخند] که به نظر بنده هستید[لبخند] بعد هم شما در مورد یک موضوع و جشن که زمینه ساز شادی است صحبت کردید و در ادامه در مورد فوت یک ...

علی

ممنون و خوشحالم از لطف حضور شما[لبخند] به امید دیدار دوباره[گل]

علی

اگر جشن هایی ازاین قبیل با هدف شاد نمودن جوانان باشه بسیار خوبه و یاد ایشان هم گرامی موفق باشید

سلام

وبلاگت خیلی زیباست و نوشته هاش زیباتر. دوست داشتم تبادل لینک کنیم. www.aksabad.blogfa.com www.moshiri.mylivepage.com

Bluestar

آزاده؟ واقعن که! این چه حرکتیه؟ تولد عمو پولنگو گذاشتی بالای شاملوی عزیز؟؟؟ خیلی توهین زشت و ناپسندیه...الان من اصلن لحنم شوخی نیست‌ها! :دی یعنی چی؟ این اسم‌ها حرمت دارند، بایدحرمتشون رو نگه داشت....من از خونت نمی گذرم.