پل!

 مدت ها بود که روی پل ایستاده بودم!

همه جا پر از مه بود و چشمانم به جایی راه نداشت برای دیدن!

 صدای نزدیک رودخانه ای که می شنیدمش ٬ مرا می گفت که زیر پلی که به رویشایستاده ام  رودخانه ای روان است!

همه جا پر از مه بود و چشمانم به جایی راه نداشت برای دیدن!

 مثل مجسمه روی پل ایستاده ام!نمی دانم کی به اینجا آمدم!اما دیر زمانی است که همین جا کاشته شده ام!فکر جلوتر رفتن دلم را پر از هراس می کند !آخر همه جا آنقـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــدرمه است که نمی دانم پیش رویم چیست و این مرا می ترساند!!!

به عقب هم نمی خواهم برگردم!حتما راه پشت پل٬آمدنی بوده که من تا اینجا آمده ام !حالا چرا دوباره برگردم؟!

همه جا پر از مه بود و چشمانم به جایی راه نداشت برای دیدن! از دورها صداهایی می آید که نمی دانم آوایچکــــــــــاوک است یا آواز کـــــلاغ! هوارطوبت مبهم دلچسبی دارد اما دیگر از این خلسه ی گنـــگ طولانـــــی ٬ کلافه شده ام! آن همه کار دارم و  باید بروم اما گمگشته در زمان و اسیر مکان مدت هاست که اینجا به این همه سکـــــــــون  خیره ام! همه جا را آنقدر مه گرفته که حتی نمی دانم پلی که به رویش ایستاده ام سنگی است یا چوبی ! 

 با احتیاط با پای راستم به کف پل ضربه می زنم.صدایی که از انعکاس این برخورد بهگوشم  می رسد می گویدم که پلی که این همه وقت مرا میزبان بوده٬از جنس خود سنگ است!

آخرین باری که به تقویم نگاه کردم ۲۲فروردین ۸۵ بود!امروز چندمین روز از چه سالی است؟؟؟!!!شاید مرده ام و اینجا برزخ است...اما نه ... اینجا هوایش بدنیست...بــــــــــرزخ نمی تواند خوش آب و هوا باشد!

نگاهم روی صفحه ی درشت ساعت مچی بند سرمه ای ام ثابت می ماند! عقربه ی کوچک به ۱۱چسبیده ٬ عقربه ی بزرگ از او حلق آویز شده و روی ۶ افتاده است!

همه جا پر از مه بود و چشمانم به جایی راه نداشت برای دیدن!راه ندارد که ندارد! خستـــــه شده ام ٬میخواهم از این پل رد شوم!آن طرف پل هرچه که باشد از این سکونی که مرا پیش نبرده و فرو می برد٬ بهتر است! 

پای راستم را بلند می کنم ... اولین قدم را برداشته ام!

...آزاده از کلبه ی عشق

 

/ 38 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سایه شب

سلای......من که از اولشم گفتم چیپم....ولی مثه بعضی ادعا ندارم!.....اصلا منظورم شخص خاصی نبودا! آزی: با منی......عمو...عمو خیلی پستی![ناراحت] من: چــــــــــــــــــــــــــــــــــاکرتیم![نیشخند]

Shahab ( ترانه خونه )

ترانه خونه با ترانه ی آخرین ترانه آپدیت شد ***************************** این آخرین ترانه را برای تو سروده ام برای تو که عاشقم ، برای تو که بوده ام این آخرین گلایه را ز دست تو نموده ام ز دست تو که در غمت چه لحظه ها که بوده ام این آخرین ... ***************************** منتظر حضور سبزتان هستم [گل] ***************************** wWw.taranekhone.persianblog.ir

سایه شب

دونچو وانت تو آپدیت یور بلاگ ؟....کامان!.....[نیشخند]

قصر

عابر روی پل ! حال که مه مانع دیدن است از پل عبور کن چرا که اگر مسیر روشن باشد در جایت خشک می شوی [لبخند] عالی بود

قصر

عابر روی پل ! حال که مه مانع دیدن است از روی پل عبور کن ، چراکه اگر مسیر روشن باشد در جای خود خشک می شوی [لبخند]عالی بود

آزاده از کلبه ی عشق

پستی که قصر در جواب پل در بلاگش نوشته : از راه برون شو ! از راهی که آگاه و دانسته سر گرفتیش برون شو تو ای عابر بیراه و سرگشته در مه ! تو ، پشت تپه های مه آلود را نه دیده ای ، نه شنیده ، نه احساس و نه لمس کرده ای ! تشنه ای ؟ اشتباه آمده ای ، اینجا هیچ خبری از سرچشمه های زلال نمی یابی ، و تنها آب شرب ، آب سرخ رنگ درون رودخانه های وجودت ، حلال جانت ! از راه برون شو ! گرسنه ای ؟ باز اشتباه آمده ای ، اینجا تنها ، گوشت برادر ناتنی همسایه ی روبروی کلبه ی عشقت حلال است ! از راه برون شو ! پر ز مجهولی ؟ باز اشتباه آمده ای ، چه همین عزیمت که قصدش داری ، خود لاینحل ترین مجهول هاست ! از راه برون شو !

آزاده از کلبه ی عشق

ادامه: ای عابر تنها ، گیرکرده در آتش سوزان مه غلیظ در برت ! ما سگ مردمان که هیچ نمی دهدمان جهان ، همچو سگ ، ما را محل سگ بنشسته ، ایستاده ، خم و راست ، چپ و راست و ... ، می لولیم در هم در این غار بی انتها ، غاری که از هر طرف پیداست ، از راه برون شو ! چه قلم ها که سر نبریده اند ، به جرم تنها رنگارنگ نبودن ! چه کاغذها آتش نگرفته اند ، به جرم تنها ناتوانی در روشنایی ، وقتی که دیگر قلمی در میان نیست ! از راه برون شو ! عابر تنهای کلبه ی مه گرفته ! اگر خود را هنوز از روی پل سنگی به رودخانه ی ناپیدای زیر پایت نینداخته ای ، از راهی که آمده ای برگرد ، تا بوده چنین بوده و تا هست چنین هست ، به یاد آور ، دختر به نام نل ، که در های و هوی شهر ، در جستجوی عدن ابد ، پارادایز ، بود ! از راه برون شو !

آزاده از کلبه ی عشق

بخش آخر: آری ! این سایه های تیره و کدر ، که می چرخند تا بچرخانند چشمان نابینای غار نشینان را ، سخت آزار می دهند این تن و جان سخت خسته مان را ، که اگر ندانی و نتوانی ، و بدانی که نمی دانی و نمی توانی ، چقدر زجرآور ، گویی شکنجه ای ست که تقدیم جانی ترین و بی رحم ترین و سیاه ترین از ما ، چه غل و زنجیری که اجازه ی رقص و چرخش به تنها سه جهت ، نمی دهد ! از راه برون شو ! دل قوی دار که بالاتر از سیاهی رنگی نیست ، باری ، آرزوها ، خواستن ها ، دوست داشتن ها و . . . ، تنها بهانه ای ست مضحک ، برای نشاندن لبخندی شور بر لبان این روزگار کور ، از به بازی و سخره گرفتن ما ... انسان ها ؛ از راه برون شو ! "تقدیم به کلبه عشق"

یادگار دوست

ایشالا درست میشه