خاندان بزرگ ما

صبح پنجشنبه است و از شمال بارسلونا به سمت دفتر پرشین بلاگ در حرکتم. فکر اینکه امروز به تعداد موهای سرم دوستانم را خواهم دید، کافیست برای اینکه مطمئن باشم امروز روز خوبیست. سمیرا هم از آن سر جنوا دارد می آید. از مترو که پیاده می شوم بقیه ی مسیر را تا دفتر پیاده می روم که من عجیب عاشق غرق شدن در خلسه های پیاده رفتنم! پیاده که می روم لحظه هایم را اتود می زنم و گاهی همان ها قلم می شوند و زود روی کاغذ می آیند. هوا گرم است و من در آن داغی نگاه آفتاب، قدم هایم را می روم و ذهنم پر شده از اطناب این صدا که تمام مسیرهایی که با تو رفته ام را برمی گردم...اینجا آخــــــــــــــــــــــــــــــــــــر ِخط ِ با تو بودن ِ من است!

زنگ دفتر را که فشار می دهم صدای شیفته می آید:

-بله؟

-آزاده از کلبه ی ویوارا

-نداریم

-توروخدا درو باز کن علی یه یارو افتاده دنبالم ول نمی کنه!

از پله ها بالا می روم.سرو صدای بچه ها می آید.سمیرا...بهنامترین...نگارها...علی...نوید...علیرضا فروهر...اکبر و دکتر بوترابی خوب ما. همیشه این باهم بودن های پرشین بلاگی مان را دوست داشته ام. فرناز و پاییز غروب هم می آیند. نگارنیک نفس نیایشی را به دستم می دهد که در آخر مراسم بخوانمش. فرصت برای تمرین نیست...یک دور از رویش می خوانم.

بچه ها دسته دسته به سمت سالن می روند. من و سمیرا و نگار نیک نفس و مریم بانو که مانده ایم با بهنام می رویم و با صدای بلند موزیک و ویراژهای آقای ترین مفرح می شویم.

به سالن شهریاران جوان که می رسیم. خواهرزاده ام، نسرین، محمدینوی کتونی، پویا کوشنده، آرین نغزگو، محمد توکلی، میلاد بهشتی، علی پویا. مارشال و حامد بهداد(شما بخوانید محمدجواد) هم می آیند. و عکس های دسته جمعی خوبی می گیریم. تعداد کثیری به خاطر عدم ارائه ی عکس در فیس بوک، تا این لحظه به خون آزاده از کلبه ی ویوارا تشنه اند. اما من از آنجا که انتظار را خوب صرف می دانم، آن ها را منتظر گذاشتم چون زورم زیاد است و همین است که هست! (از این آیکون های آزاده ی بنفش)

 برنامه شروع می شود. شروین از مراسم عکس می گیرد. چشمانم در سالن به دنبال کسانیست که منتظرشان هستم. سمیرا بیانیه ای را می خواند. علیرضا فروهر پشت تریبون درباره ی پرشین بلاگ و پرشین فنز صحبت می کند. بعد به نفرات برتر نظرسنجی انتخاب بانوان برتر وبلاگ نویس جایزه اهدا می شود. نگارپورشعبان برای گرفتن جایزه اسمم را می خواند. روی سن که می روم خوب یادم هست که آزاده از کلبه ی ویوارا به شما خوانندگان نازنینش که همیشه هوایش را داشته اید افتخار می کند...وحشتناک.

دکتربوترابی به سوال های وبلاگ نویس ها به طرز جالبی پاسخ می دهند. هنوز هم ذهن ها درگیر دامنه ی دات کام پرشین بلاگ است.

سینا پدرم و محسن پسر عمه ام هم می آیند. این روابط خانوادگی ما چیز پیچیده ای است که بهتر است ذهنتان را درگیرش نکنید! بهنامترین ما قرار است از مدیریت فنز پرشین بلاگ خداخافظی کند و ما با هماهنگی نگارنیک نفس قرار است سالن را برایش منهدم کنیم. بهنام روی سن می رود. آنقدر چهره اش معصوم است که من باورم نمی شود این همان دیماهیست که وقتی می رویم کوه، صدایش تا آن سوی کوه های بهرام(همان مریخ شما) هم می رسد! یک جا در حالیکه دارد صحبت می کند سرش را به سمت راست سن، جایی که نگار و فرناز ایستاده اند می گرداند و می گوید: دارم چرت و پرت می گم؟!
طبق رسم همیشه مان بچه های تیم اجرایی دسته جمعی به روی سن دعوت می شویم و عکس دسته جمعی می گیریم و هیچ وقت نمی فهمیم موقع گرفتن این عکس ها باید کدام دوربین را نگاه کنیم تا چشم هایمان چپ نباشند گاهی!

اسپرسو را از پس هزاران قرن می بینم و بلاخره وعده ی دیاری که در پشت قرن ها مانده، محقق می شود. کسی می آید و سلام می دهد..لبخند گرمش آشناست اما ذهن آزاده ی ویوارا یاری نمی کند و می پرسد شما؟... وقتی می گوید آمِد، به اندازه ی یک رفاقت خوب خوشحال می شوم.

در این شلوغ پلوغی ها به قول پسرعمه ام خواندن نیایش هم مضمحل می شود. با تمام شدن مراسم برادر بزرگوارم علیرضا و میلادشان هم منت بر سر من می گذارند و سر می رسند! نیازی به معرفی نیست...خودش تمام دوستانم را می شناسد.

مامور انتظامات سالن از دست ما بغض کرده است. در محوطه ی حیاط عکس های خوبی می گیریم...به بچه ها گفته ام، عازم والنسیا هستم و یورولازم، عکس ها را اگر می خواهند باید به حسابم یورو واریز کنند تا شاید دلِ سنگم!! به رحم آمد و چندتایشان را در فیسبوک گذاشتم.

 

بعد از مراسم به خانه ی هنرمندان می رویم....ازدحام زیادمان در محوطه ی آن جا نمی گنجد...مادربزرگم هم می آید(این هم از همان روابط خانوادگی پیچیده مان است) و این گونه می شود که من و علیرضا و میلاد 12 نیمه شب پایمان رنگ خانه مان می شود.

توی پرانتز: من در فیس بوک :Azadeh Vivara

...آزاده از کلبه ی ویوارا

/ 69 نظر / 34 بازدید
نمایش نظرات قبلی
فاطمه

همیشه این شور و هیجانتو دوس داشتم.........

همیشه جوان

مشتری هستم وناز تو خریدن دارد شِکوه از پشت نگاه تو شنیدن دارد دست بر زلف پریشان و نمی دانستم پیچک شب زده اصرارِ تنیدن دارد از زمانی که نسیم عطر خوشت را آوَرد... باغِبان دور و برت نقشه ی چیدن دارد چون رفیقان ز حسد حسن تو را می گویند... قلب یک فاجعه امکان تپیدن دارد قاصدک بودی و من پشت سرت جا ماندم چند روزیست است .. دلم قصد پریدن دارد[گل][گل]

همیشه جوان

سلام به آزاده ی دوست داشتنی زیبا و خوش تیپ بهترین ها از انت باشد همیشه [گل]

منم یک آریایی ...///

گاهی آنقدر مرا گم میکنی نه اسمی از من بیاد داری و نه خاطره ای حتی که بشود دلتنگی ها را از حوالی ام بتارانم این رسم جدیدی شد برای از بین رفتن هویتها.../// اهورایی باشی ...///

نسترن

آزاده ! يك دیدار رفت سوپرکاپ اسپانیا در راه هست و بارسا بازي داره و من دلم قلم پست ويژه اي از تو رو ميخاد و يك برد شيرين و خوشمزه ... [رویا]

طوبی

بعد از یه دنیا دوری با یه دل تنگ سلام آزاده ترین آزاده ی دوست داشتنی روزهات پر از لبخند[گل]

6080 بزرگ

جای یک عضو فعال چقدر خالی بوده... :دی زیبا توصیف میکنی و قشنگ بود و این حرفها را که خودت میدانی... آنچه را که نمیدانی حضور تارهاییست بینظیر که تنها انگشتان یک دست را طلب میکند و بس... نگهش دار... تا همان ابد دور...

Alguien Te Quiere

خوش به حال خاندان بزرگ نو که تو را دارد ویوارا آزاده

سینا

من اينو تازه ديدم! ااااا! [زبان] آزاده اونرو چقد ا من عكس گرفتيا! اين اوليشه دارم مي‌بينم! [خنده] كلن فداي دخمل گلم برم خام خام! [ماچ]