ک ! ا ! ش !
ساعت ۳:٥٩ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢۸ امرداد ۱۳۸٧  

دیروز رافائل نادال تنیسور حرفه ای اسپانیایی خودم ٬ در فینال مسابقات تنیس المپیک پکن اولین مدال طلای تاریخ تنیس اسپانیا در المپیک را از آن خود کرد تا باز خون اسپانیایی من به جوش بیاید و موبایلم پر شود از پیام های تبریک دوستانم.

     رافا همیشه جایزه هاشو گاز می زنه

رافا -مرد شماره یک تنیس جهان- علاوه بر اسپانیایی بودنش متولد دی (ژانویه) هم هست پس دیگر به من حق بدهید که از شدت خوشحالی به مرز جنون برسمبغلقلببغل.

هر چند همیشه به شوخی گفته ام که اگر من اشتباهی نمی شدم الان دختری اسپانیایی در  مادرید بودم و یک کلبه عشق اسپانیایی بنام Amor Artesanales داشتم اما خارج از شوخی همیشه ایرانی ام و کشورم را با تمام وجودم دوست دارم.تمدنی که کشور من داشته را هیچ جای دیگر نداشته...تخت جمشید شیراز، تپه های سیلک کاشان، باغ شاهزاده ماهان کرمان، بادگیرهای یزد، پل معلق کارون اهواز، یوش و بلده مازندران٬ قلعه ی بابک تبریز و دماوند تهران من را هیچ جای دیگر که ندارد.

کجای دنیا کویر و دشت و کوه و دریا و جنگل را کنار هم دارد؟!

ایران من..ایران بزرگ و عزیز من! اما چرا باید سهم ایرانی بزرگ در عرصه های جهانی اینقــــــــــدر کوچک باشد!!!

در مراسم افتتاحیه ی المپیک از کاروان ایران کمترین استقبال به عمل می آید و وقتی تیم ایران وارد ورزشگاه می شود صدای تشویق ها  آشکارا کم می شود! زنان که از شرکت در اغلب رشته ها محرومند و فقط باید دل خوش باشند به رقابت های ورزشی داخل کشوری! شبکه ی ٣ از افتتاحیه ی المپیک که نزدیک به ۴ ساعت بود٬ تنها خیابانی را نشان داد و گاهی در پس زمینه ی تصویر ،تصاویری کوتاه هم از افتتاحیه پخش کرد.وقتی از شبکه ی اسپانیا افتتاحیه را می دیدم، نوبت به ایران که رسید نگران بودم گزارشگر درباره ی کشورم چه می خواهد بگوید!

خبرنگار روزنامه ی خبر ورزشی در طی بازی های یورو ٢٠٠٨ نوشته بود که عده ی زیادی از روزنامه نگاران اروپایی حتی نمی دانستند که ایران روزنامه ی ورزشی هم دارد!

آنروزها که هنوز چین و آمریکایی نبود، ایــــــــــران من بود که بود اما حالا چین و امریکا در جدول رده بندی مدال ها ، صاحب بیشترین مدالند ونامی به وسعت ایران تنها رفته است تا در ته جدول جایی برای خودش پیدا کند!

کشورهای مختلف دنیا حتی از کوچکترین اسطوره هایشان هم نمادی ساخته اند.اما کجای دنیا ایران ما را با کوروش ها و داریوش ها و بابک ها و بهرام ها و کاوه ها و آرش هایش می شناسند؟!کجای پرچم سه رنگمان نشانی از ایران باستانمان می بینیم؟!

ایرانم را دوست دارم خیلی زیاد.آنقـــــــــــــــــــــدر که دلم می سوزد وقتی که این پست را در کلبه ام می نویسم.دوستش دارم اما ای کاش دختری بودم اسپانیایی و در مادرید پشت کامپیوترم می نشستم و  Amor Artesanales  را به روز می کردم!!!

می دانم ... می خواهید بخاطر این آرزو بر من خرده بگیرید؟ اشکالی ندارد...بگیرید...کاش دختری بودم اسپانیایی...

!!!

...آزاده از کلبه ی عشق